Muzyka jest niesamowicie różnorodna, a znalezienie kogoś, kto jej nie lubi, graniczy z cudem. Każdy ma jakiś ulubiony gatunek muzyczny, a coraz częściej można znaleźć kogoś, kto nie ogranicza się do jednego gatunku muzycznego.

O muzyce często się mówi, że ma klimat, ale co wpływa na klimat danego gatunku? Odpowiedzi jest kilka, ale przede wszystkim liczy się instrumentarium i sposób gry. Jako przykład może nam posłużyć jazz.

Myśląc o jazzie, wielu z nas myśli o instrumentach dętych. Trąbka jest jednym z częściej używanych instrumentów, ale nie jest jedyna. Równie często używanym instrumentem w muzyce jazzowej jest saksofon. Brzmienie saksofonu jest niezwykle bogate, a instrument ten w posiadaniu dobrego muzyka, potrafi oczarować każdego.

Bogate brzmienie nie zawsze musi oznaczać wysoką cenę instrumentu, czego bardzo dobrym dowodem jest saksofon Roy Benson SS-115, do którego dołączone zostało prostokątne etui z plecakiem.

Instrument ten przeznaczony jest dla początkujących muzyków, lecz bardziej zaawansowani mogą go docenić między innymi za bardzo dużą wrażliwość na artykulację, dzięki czemu możemy wpływać na brzmienie za pomocą zmiany samego sposobu gry.

Decydując się na wybór saksofonu dobrze jest wcześniej go ograć, a jeśli nie mamy takiej możliwości, to zawsze można poszukać recenzji dostępnych w sieci. Pamiętajmy, że saksofony mogą bardzo różnić się od siebie, a do różnic można zaliczyć między innymi rodzaj, rozmiar czy skalę.

Jeżeli gramy na saksofonie, to powinniśmy pamiętać o używaniu płynu do pielęgnacji. Taki zabieg nie wpływa tylko na ładny wygląd instrumentu, ale również na jego dobre brzmienie, które jest przecież najważniejszym aspektem każdego instrumentu.

Do niektórych saksofonów gratis dodawane są futerały, lecz jeśli kupujemy sam instrument, warto zadbać o to, by przechowywany był w futerale lub pokrowcu.